Najczęściej zadawane pytania
Wszystkie dane osoby zamawiającej są zabezpieczone na serwerze, zgodnie z wymaganiami RODO.
Nie jest to konieczne. Dzięki systemowi Intencjonet można prowadzić grafik mszy dla kilku lokalizacji.
Parafian w zakładce widzi jedynie dostępne wolne terminy mszy wraz z lokalizacją, jeżeli msze prowadzone są w różnych lokalizacjach np. w kościele i kaplicy. Z Intencjonetu możemy wydrukować gotowy wykaz intencji mszalnych na bieżący tydzień (od niedzieli do niedzieli).
Obecnie Księża zapisują intencje mszalne w Księdze intencji i raz w tygodniu piszą wykaz mszy wraz z intencjami na dany tydzień.
Intencjonet ułatwia pracę Księdza. System tworzy Księgę intencji , którą można raz w tygodniu drukować po zamknięciu terminów mszy z danego tygodnia. Nie ma konieczności prowadzenia takiej księgi ręcznie. System tworzy również tygodniowy wykaz mszy wraz z intencjami, który można opublikować na stronie internetowej parafii oraz wydrukować i wywiesić w gablocie kościelnej.
W systemie można dopisać inne wydarzenia, ważne dla parafii. Przed wydrukiem wykazu mszy świętych, należy wpisać je do kalendarza lub uzupełnić wygenerowany wydruk tygodniowych intencji.
W Intencjonecie można zarezerwować jedną lub większą ilość intencji mszalnych. Parafianin może zamówić także dodatkową intencję w kancelarii, którą następnie należy dopisać do systemu.
System działa na urządzeniach mobilnych. Jest on dostosowany pod każdy rodzaj nośnika. Kiedy Ksiądz jest poza kancelarią, system pozwala Ksiądz sprawdzić terminy mszy, czy zapisać nową intencję.
Dodatkowo, parafianie mogą zamówić i opłacić intencję za pomocą telefonów komórkowych.
Taka intencja zostaje odrzucona a pieniądze zwrócone.
Każda osoba, która zamówi intencję mszalną przez internet za pomocą INTENCJONETU, pozostawia swoje dane kontaktowe: mail i telefon, dlatego Ksiądz ma możliwość powiadomienia parafianina o odwołaniu terminu mszy lub o przeniesieniu intencji na inny termin.
Intencjonet skierowany jest do osób, które korzystają z Internetu. Badania pokazują, że co raz częściej osoby po 60 roku życia korzystają z Internetu.
Poza tym starsze osoby mają krewnych i znajomych, którzy mogą im w tym pomóc lub zamówić msze w ich imieniu.